04. 07. pondelok / mánudagur

18:00 – Island

Jón Gnarr: ADHD, politika, bestsellery

19:30 – Slovensko

Roth číta Štrpku


05. 07. utorok / þriðjudagur

18:00 – Island

Bergur Ebbi: V ohrožení lehký smích

19:30 – Česká republika

Michael Žantovský: Allen, Havel, Ochlazení


06. 07. streda / miðvikudagur

18:00 – Island

Halldór Armand: Analytik s nadhledem

19:30 – Česká republika

Vanda Rozenbergová: Ambasádorka ľudskej krehkosti


07. 07. štvrtok / fimmtudagur

18:00 – Island/Česká republika

Hugleikur Dagsson: Buď a nebo

19:30 – Česká republika

S. d. Ch.: Varlén a Tutáč korunují dílo


08. 07. piatok / föstudagur

18:00 – Island

Hallgrímur Helgason: Nemilosrdně




11. 07. pondelok / mánudagur

18:00 – Island

Hildur Knútsdóttir: Mimozemšťani na Islandu

19:30 – Česká republika

Pavel Tomeš: Literární stand-up


12. 07. utorok / þriðjudagur

18:00 – Island

Oddný Eir: Autofikce

19:30 – Česká republika

Jan Burian: Písničkář (potulný) a fanatik (islandský)


13. 07. streda / miðvikudagur

18:00 – Island

Kristín Ómarsdóttir: V pavoučí síti

19:30 – Česká republika

Irena Dousková: Konec, tanec, rakvičky!


14. 07. štvrtok / fimmtudagur

18:00 – Island

Bergsveinn Birgisson: Kdysi a teď

19:30 – Česká republika

Pavel Klusák: Psal s cílem doplnit


15. 07. piatok / föstudagur

18:00 – Island

Eliza Reid: Tajemství sprakkar

19:30 – Česká republika

Kateřina Tučková: Z Bílé Vody načisto


16. 07. sobota / laugardagur

18:00 – Island

Þórdís Helgadóttir: Tučňáci a zoubky

19:30 – Česká republika

Dora Kaprálová: Zápisník, ostrovy a utrpení


17. 07. nedeľa / sunnudagur

18:00 – Island

Kristín Eiríksdóttir: Naléhavé ticho

19:30 – Slovensko

Nóra Ružičková: Moderná slovenská lyrika



19. 07. utorok / þriðjudagur

18:00 – Island

Sjón: Mytický realizmus

19:30 – Česká republika

Barbora Hrínová: Tlmene i hanblivo o citoch


20. 07. streda / miðvikudagur

18:00 – Island

Auður Jónsdóttir: Z chaosu příběhy

19:30 – Slovensko

Arpád Soltész: Investigatívna fikcia?


21. 07. štvrtok / fimmtudagur

18:00 – Island

Bragi Ólafsson: Basa, knížky, Nevkus

19:30 – Česká republika

Martin Kyšperský: Permanentně se pokouším


22. 07. piatok / föstudagur

18:00 – Island

María Elísabet Bragadóttir: Neuchopitelná každodennost

19:30 – Česká republika

Jakub Dotlačil: Krávy, párky, transformace


23. 07. sobota / laugardagur

18:00 – Island

Sverrir Norland: Co mám před očima

19:30 – Česká republika

Petr Šesták: Starý park zrcadlí


24. 07. nedeľa / sunnudagur

18:00 – Island

Einar Kárason: Dějiny a bouře

19:30 – Slovensko

Jana Juráňová: Ženský hlas v mužskom storočí


25. 07. pondelok / mánudagur

18:00 – Island

Valgerður Ólafsdóttir: Proč čekala tak dlouho

19:30 – Slovensko

Nicol Hochholczerová: Lolita, či Pygmalion?


26. 07. utorok / þriðjudagur

18:00 – Island

Sigurbjörg Þrastardóttir: Jinýma očima

19:30 – Slovensko

Rudolf Jurolek: Solitér spirituálnej lyriky


27. 07. streda / miðvikudagur

18:00 – Island

Eiríkur Örn Norðdahl: Několik okamžiků

19:30 – Slovensko

Michal Habaj: Spevy



29. 07. piatok / föstudagur

18:00 – Island

Andri Snær Magnason: Modrá planeta

19:30 – Česká republika

Magdaléna Platzová: Niterná, přímá, intuitivní


30. 07. sobota / laugardagur

18:00 – Island

Gerður Kristný: Návraty

19:30 – Slovensko

Soňa Uriková: Tlmene i hanblivo o citoch


31. 07. nedeľa / sunnudagur

18:00 – Island

Þóra Hjörleifsdóttir: Odvrácená strana lásky

19:30 – Slovensko

Jana Bodnárová: Lyrika rečou obrazov



02. 08. utorok / þriðjudagur

18:00 – Island

Bragi Páll Sigurðsson: Město, moře, vražda

19:30 – Slovensko

Jana Beňová: Plán


03. 08. streda / miðvikudagur

18:00 – Česká republika

BSÍ: Sometimes Depressed… But Always Antifascist

Varia


MAČ 2022 — 23. ročník — čestný hosť Island

Zpěv (ze sbírky eddických islandských epických mytologických a hrdinských písní): Jón Gnarr
Režie: David Konečný


Iceland by MAČ na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy

Na Světě knihy nás hledejte v hale B, stánek HB003.