02. 07. utorok / marți

18:00 – Slovensko

Milan Kolcun: Always Košice!

19:00 – Rumunsko

Adrian Cioroianu: Sic transit gloria


03. 07. streda / miercuri

18:00 – Slovensko

Ján Gavura: Sondy a podobenstvá

19:00 – Rumunsko

Dumitru Crudu: Ironický scénograf z Moldavska



05. 07. piatok / vineri

18:00 – Slovensko

Slavomír Szabó: Pravé orechové

19:00 – Rumunsko

Andrei Dósa: Herbár a Facebook


06. 07. sobota / sâmbătă

18:00 – Česká republika

Pavel Kolmačka: Smrť myši, nápor víchrice

19:00 – Rumunsko

Simona Popescu: Nadskutočnosť


07. 07. nedeľa / duminică

18:00 – Slovensko

Milo Janáč: Mali sme s kamarátom v Gelnici krčmu…

19:00 – Rumunsko

Alina Nelega: Dýchať zhlboka


08. 07. pondelok / luni

18:00 – Poľsko

Weronika Murek: Feinweinblein a iné hry

19:00 – Rumunsko

Adrian Schiop: Píšem o sebe


09. 07. utorok / marți

18:00 – Ukrajina

Petro Jacenko: Písanie jako úsporný startup

19:00 – Rumunsko

Filip Florian: Kúzla a čary


10. 07. streda / miercuri

18:00 – Ukrajina

Myroslav Lajuk: Básnik zachraňuje svet

19:00 – Rumunsko

Ana Blandiana: Poetka a bojovníčka


11. 07. štvrtok / joi

18:00 – Česká republika

David Zábranský: Nové sťahovanie národov

19:00 – Rumunsko

Iulia Militaru: Experiment, ktorý nie je


12. 07. piatok / vineri

18:00 – Poľsko

Malgorzata Rejmer: Bukurešť – Tirana

19:00 – Rumunsko

Svetlana Cârstean: Gravitácia poézie


13. 07. sobota / sâmbătă

18:00 – Česká republika

Miloš Doležal: Čurda, jazda, studnička

19:00 – Rumunsko

Miruna Vlada: Terapia básňou


14. 07. nedeľa / duminică

18:00 – Česká republika

Petra Hůlová: Svet na prahu katastrofy

19:00 – Rumunsko

Claudiu Komartin: Nová vlna


15. 07. pondelok / luni

18:00 – Slovensko

Irena Brežná: Postrehy emigrantky, eseje

19:00 – Rumunsko

Ioana Pârvulescu: Dejiny, súčasnosť, dejiny


16. 07. utorok / marți

18:00 – Slovensko

Tomáš Hučko: Nevytvárame príbehy...

19:00 – Rumunsko

Florin Lăzărescu: Trojrozmerné rozprávania


17. 07. streda / miercuri

18:00 – Slovensko

Pavol Rankov: Rovesník a univerzitný román

19:00 – Rumunsko

Varujan Vosganian: Ministerstvo literatúry


18. 07. štvrtok / joi

18:00 – Slovensko

Radovan Potočár: Na hrane zlomového okamihu

19:00 – Rumunsko

Vlad Zografi: Od vedy k literatúre


19. 07. piatok / vineri

18:00 – Ukrajina

Kateryna Kalytko: Stvoriť stratené svety

19:00 – Rumunsko

Lucian Boia: História magistra



21. 07. nedeľa / duminică

18:00 – Ukrajina

Artem Polezhaka & Ivan Semesyuk: Sloboda, alebo smrť!

19:00 – Rumunsko

Ioana Nicolaie: Písať, zmeniť svet


22. 07. pondelok / luni

18:00 – Poľsko

Hubert Klimko-Dobrzaniecki: Blázon a iné príbehy

19:00 – Rumunsko

Dan Coman: Ani básnik, ani prozaik


23. 07. utorok / marți

18:00 – Slovensko

Erik Šimšík: Rozpätie môjho písania

19:00 – Rumunsko

Dan Lungu: Vážne, ale s humorom



25. 07. štvrtok / joi

18:00 – Česká republika

Petr Borkovec: Herbár, veci a Dante

19:00 – Rumunsko

Gianina Cărbunariu: Kebab na scénu


26. 07. piatok / vineri

18:00 – Poľsko

Kamil Bałuk: Všetky holandské deti

19:00 – Rumunsko

Lavinia Braniște: Sprievodkyňa všedným dňom


27. 07. sobota / sâmbătă

18:00 – Česká republika

Magdaléna Platzová: O čom sa medzi manželmi nehovorí

19:00 – Rumunsko

Tatiana Ţîbuleac: Sud s prachom



29. 07. pondelok / luni

18:00 – Česká republika

Marek Toman: Dejiny a ich rozprávači

19:00 – Rumunsko

Doina Jela: Čierny slovník


30. 07. utorok / marți

18:00 – Poľsko

Waldemar Bawolek: Obrazy malomestskej každodennosti

19:00 – Rumunsko

Adina Rosetti: Knihy ako klenoty


31. 07. streda / miercuri

18:00 – Slovensko

Veronika Šikulová: Jeden veľký text

19:00 – Rumunsko

Octavian Soviany: Dva životy


01. 08. štvrtok / joi

18:00 – Slovensko

Laco Kerata: Suché roky

19:00 – Rumunsko

Cosmin Perța: Sprievodca kontrastov

Správy


Festivalový spot, teda tridsať rokov slobody

Čestnými hosťami dvadsiateho ročníka MAČu sú spisovatelia a spisovateľky z Rumunska. V našom spote symbolicky pracujeme s faktom, že to bolo práve Rumunsko, ktoré sa ako posledné vymanilo spod komunistickej diktatúry, tohtoročný MAČ je tak i naším príspevkom k poohliadnutiu sa za tridsiatimi rokmi slobody. V decembri 1989 sa v Rumunsku stala symbolom ľudového povstania vlajka s vystrihnutým znakom s červenou hviezdou. Hrajú Simona Zmrzlá a Dominika Teleky, réžia Jiří Zykmund.